Menu

Hakkımızda

2008 ve 2009 yılları kuyumculuk sektörünün son zamanlardaki en zor yılları idi. Bu süreçte birçok fabrika faaliyetini durdurmak zorunda kalmıştı. Bu durum dünya piyasalarında düzenli ürün geliştirecek, belli bir kalite standardında ürün üretecek firma eksiği oluşturmuştu. Bu eksiği gören 3 ortak, üretim ve ihracat firması olarak 2009 yılında FMB Kuyumculuk’u kurma kararı aldılar. Başarılı geçen 7 yıl süresince firma Türkiye’nin başlıca ihracatçıları arasında girmeyi başardı.

2015 yılı itibari ile FMB Kuyumculuk’un ortakları müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek ve değişen pazar ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak amacı ile ayrılıp yeni markalar kurma kararı aldılar.

Bu tarihten itibaren Fahri ve Bahri YILDIRIM yeni markaları Fabor Kuyumculuk Ltd ve F&B Kuyumculuk A.Ş ile toplam iki pazarlama firması ve üç üretim departmanı ile yola devam etme kararı aldılar.

Grup 3 farklı üretim biriminde döküm, pres, içi boş ve şarnel üretimi yapmakta ve aynı zamanda, İtalyan bitmiş ürün ve yarı mamül ithalatında ve dağıtımında sektörün önde gelen firmaları arasında yer almaktadır. Dünyanın 4 kıtasında durmaksızın süren müşteri ziyaretleri ve pazar araştırmalarının yanısıra Fabor ve F&B Kuyumculuk Vicenza Ocak, Vicenza Eylül, Hong Kong Mart, Hong Kong Haziran, Hong Kong Eylül, İstanbul Mart, İstanbul Ekim, Vicenzaoro Dubai ve JCK Las Vegas Fuarlarında katılımcı olarak ülkemizi temsil etmektedir.

Üretimdeki 75 kişi ve uluslararası pazarlamadaki 25 profosyonel personeli ile F&B Kuyumculuk A.Ş ve Fabor Kuyumculuk Ltd.olarak, sürekli değişen pazar şartlarına uygun model geliştirmekte, üretim yapmakta ve aynı zamanda her bir müşterimiz özelinde de çözümler üretmekte ve 40’tan fazla ülkeyede ihracat yapmaktayız.